Hopp til innhold

Handlekurv

Handlekurven din er tom

Ovalt støpejernsgryte med emalje – Oransje

SalgsprisCHF 99.00

Størrelse:

Guide des dimensions

Taille Contenance Profondeur Hauteur Diamètre de la base Longueur Poids
31 cm 5.5 L 11.8 cm 16.3 cm 28 cm 40 cm 6.4 kg
33 cm 7 L 13 cm 17.2 cm 30 cm 42 cm 7.5 kg

Dimensions en cm.

31 cm
Contenance5.5 L
Profondeur11.8 cm
Hauteur16.3 cm
Diamètre de la base28 cm
Longueur40 cm
Poids6.4 kg
33 cm
Contenance7 L
Profondeur13 cm
Hauteur17.2 cm
Diamètre de la base30 cm
Longueur42 cm
Poids7.5 kg
Guide des dimensions cocotte ovale
Lastebilikon for rask levering

Tilberedt i Frankrike • Sendes innen 24–48 timer

Ikon for begrenset livstidsgaranti på støpejern

Livstidsgaranti på støpejern • Begrenset garanti

Ikon for refusjon

Fornøyd eller pengene tilbake • 30 dagers returrett

Kompatibel med alle typer kokeplater • Inkludert induksjon

Uten PFAS • Uten PFOA • Uten PTFE

Cocotte ovale en fonte émaillée orange
Ovalt støpejernsgryte med emalje – Oransje SalgsprisCHF 99.00
Enkel rengjøring av en støpejernsgryte fra Mamie Cocottes

Enkel rengjøring

Takket være sitt belegg av vitrifiért emalje, er innsiden av våre gryter og redskaper i emaljert støpejern lett å rengjøre etter matlaging. Saus- og matrester fjernes enkelt med en myk svamp eller et kjøkkenpapir, uten behov for kraftig skrubbing.

Enkel daglig vedlikehold som holder emaljert støpejern rent, skinnende og holdbart, samtidig som du får fullt utbytte av de gode stekeegenskapene til dine gryter, jerngryter, panner og kasseroller i støpejern.

Sikkerhet & Åpenhet

Våre emaljerte støpejernsgryter, sunne av natur

Hos Mamie Cocottes velger vi emaljerte støpejernsredskaper som er grundig testet, uten bly eller kadmium, slik at du kan lage mat med trygghet.

✓

Null bly, null kadmium

Emaljen er 100 % fri for tungmetaller, i samsvar med europeiske standarder.

✓

I samsvar med CE- og FDA-standarder

Hvert redskap er testet og sertifisert for kontakt med mat.

✓

Inaktivt emaljert belegg

Overflaten reagerer ikke på sure matvarer og frigjør ingen stoffer.

✓

Uten PFAS eller kjemisk belegg

Vår emalje er helt mineralbasert, uten noen risiko ved høye temperaturer.

Sertifisert for kontakt med mat

Europeiske standarder EN 1186 overholdes for hvert produkt som tilbys.

Holdbar i generasjoner

Emaljert støpejern av høy kvalitet varer livet ut – det er en investering, ikke en risiko.

100 % mineralemalje

Ingen kjemiske stoffer: Kun mineraler vitrifiisert ved høy temperatur.

Over 3 000 fornøyde kunder

Bli med tusenvis av kunder som allerede har valgt våre emaljerte støpejernsredskaper for å lage mat med glede hver dag.

En støpejern av høy kvalitet

Våre redskaper er laget av høykvalitets emaljert støpejern, og tilbyr enestående holdbarhet, jevn varmefordeling og høy motstandsdyktighet for langvarig bruk på kjøkkenet.

En varig investering

Robuste og tidløse, våre kjøkkenredskaper er laget for å vare i mange år og følge deg i alle dine oppskrifter.

Lage mat, dele, videreføre

Våre kjøkkenredskaper følger deg gjennom livets øyeblikk, fra hverdagsmåltider til store familiemiddager eller sammenkomster med venner.

Ofte stilte spørsmål

Ja, våre kjøkkenredskaper i emaljert støpejern er kompatible med alle typer kokeplater: induksjon, gass, elektrisk og keramisk topp. De kan også brukes i ovnen. For produkter med lokk og knott i rustfritt stål, er maksimal anbefalt temperatur 250 °C.

Ja, det emaljerte belegget som dekker våre kjøkkenredskaper gir en slitesterk og lettstelt stekeflate, laget uten PFAS, bly og kadmium.

Emaljert støpejern må varmes opp gradvis. Forvarm din gryte, panne eller kasserolle i omtrent 4 til 5 minutter på middels varme, og tilsett deretter en liten mengde olje eller fett før du legger i maten. Det er ikke nødvendig å bruke maksimal varme: støpejern holder og fordeler varmen svært godt. Unngå også å varme opp redskapet tomt for lenge.

La alltid kjøkkenredskapet avkjøle før du rengjør det for å unngå termisk sjokk. Bruk varmt vann, oppvaskmiddel og en ikke-slipende svamp. Ved gjenstridige rester, la redskapet ligge i bløt før du rengjør det forsiktig. Håndvask anbefales for å bevare emaljens glans over tid. Tørk kantene grundig etter hver vask, og bruk helst redskaper i tre eller silikon for å unngå riper.

Ja, emaljert støpejern er kjent for sin robusthet og svært lange levetid. Med riktig bruk og jevnlig vedlikehold kan våre kokekar i emaljert støpejern følge deg i flere tiår, ja til og med hele livet. Det er en ekte bærekraftig investering, som gjør at du kan erstatte mange kjøkkenredskaper og redusere behovet for hyppig utskifting. Å velge emaljert støpejern betyr å satse på et mer ansvarlig kjøkken, med et solid, allsidig produkt laget for å vare.

Customer Reviews

Overall rating: 5.0 / 5 from 26 reviews.

Achat fait en cadeau pour ma fille. Elle l'a ouvert le colis devant moi. Magnifique cocotte. Nous sommes toute les deux satisfaites, moi pour l'achat et elle pour son présent même si pour l'instant elle ne s'en ai pas encore servi. Ce ne serait tarder.

Cocotte ovale en fonte émaillée – Rouge Cerise

Ich habe heute in meiner neuen Cocotte(oval) das erste Mal die Rouladen gemacht und bin völlig begeistert. Ich habe mich lange nach einer Cocotte umgesehen und bin froh über meine Entscheidung. Der Deckel sitzt perfekt, die Reinigung mühelos. Ebenso muss ich den freundlichen Kontakt erwähnen, da ich die Cocette gegen einen größeren Topf eintauschen konnte. Ich freue mich schon sehr auf Eintöpfe, Brote etc. Vielen Dank!

Cocotte ovale en fonte émaillée – Blanc Vanille

Sehr schöne Cocotte, die Qualität ist wirklich hervorragend. Ich habe wie gewohnt meinen geschmorten Rinderbraten mit Gemüse zubereitet und das Fleisch war viel zarter als sonst, ein echter Genuss. Danke Mamie Cocottes !

Cocotte ovale en fonte émaillée – Blanc Vanille

I absolutely love this oval casserole! The quality is amazing and it cooks food really evenly. I’ve already used it for a roast and a stew and both turned out perfect.

Cocotte ovale en fonte émaillée – Gris Anthracite

Oransje Mamie Cocottes-gryter i et lunt kjøkken
En gavefra Mamie

God hjemmelaget mat starter her.Ditt kjøkken. Din farge.

Velkommen hos Mamie

En liten gave for å komme i gang.Velkommen hos Mamie

−5 %

på din første bestilling

På alle produkter ved kjøp for minst 100 €.

Din personlige kode på e-post etter at du har meldt deg på nyhetsbrevet.

Gyldig til kl. 23.59 dagen etter påmelding, Paris-tid.

For nye nyhetsbrevabonnenter uten tidligere bestillinger, fra 100 € i produkter før rabatt og uten frakt. Kan brukes én gang og ikke kombineres med andre rabatter.

Tilbudsvilkår

For nye nyhetsbrevabonnenter uten tidligere bestillinger, fra 100 € i produkter før rabatt og uten frakt. Kan brukes én gang og ikke kombineres med andre rabatter.

Gyldig til kl. 23.59 dagen etter påmelding, Paris-tid.

Ved å sende melder jeg meg på tilbud og nyheter fra Mamie Cocottes. Du kan melde deg av når som helst.