Siirry sisältöön

Ostoskori

Ostoskorisi on tyhjä

Soikea emaloitu valurautapata – Syaanin sininen

MyyntihintaCHF 104.00

Koko:

Guide des dimensions

Taille Contenance Profondeur Hauteur Diamètre de la base Longueur Poids
31 cm 5.5 L 11.8 cm 16.3 cm 28 cm 40 cm 6.4 kg
33 cm 7 L 13 cm 17.2 cm 30 cm 42 cm 7.5 kg

Dimensions en cm.

31 cm
Contenance5.5 L
Profondeur11.8 cm
Hauteur16.3 cm
Diamètre de la base28 cm
Longueur40 cm
Poids6.4 kg
33 cm
Contenance7 L
Profondeur13 cm
Hauteur17.2 cm
Diamètre de la base30 cm
Longueur42 cm
Poids7.5 kg
Guide des dimensions cocotte ovale
Nopean toimituksen kuorma-autokuvake

Valmistettu Ranskassa • Lähetetään 24–48 tunnissa

Valuraudan rajoitetun elinikäisen takuun kuvake

Elinikäinen takuu • Rajoitettu takuu

Hyvityskuvake

Tyytyväisyystakuu tai rahat takaisin • 30 päivän palautusoikeus

Sopii kaikille liesille • Myös induktiolle

Ilman PFAS • Ilman PFOA • Ilman PTFE

Cocotte ovale fonte émaillée bleu cyan
Soikea emaloitu valurautapata – Syaanin sininen MyyntihintaCHF 104.00
Mamie Cocottes -valurautapadan helppo puhdistus

Helppo puhdistaa

Kiiltävällä emalipinnoitteella, varustettujen valurautaisten patojemme ja keittiövälineidemme puhdistus on helppoa ruoanlaiton jälkeen. Kastike- ja ruokajäämät irtoavat helposti pehmeällä sienellä tai talouspaperilla, ilman voimakasta hankausta.

Helppo päivittäinen hoito pitää emaloidun valuraudan puhtaana, kiiltävänä ja pitkäikäisenä, samalla kun nautit valurautapatojen, -kattiloiden, -paistinpannujen ja -kasarien erinomaisista paisto-ominaisuuksista.

Turvallisuus & Läpinäkyvyys

Emaloidut valurautatuotteemme, terveelliset luonnollisesti

Mamie Cocottesilla valitsemme tarkasti testatut emaloidut valurautaiset keittiövälineet, jotka eivät sisällä lyijyä tai kadmiumia – voit kokata huoletta.

✓

Ei lyijyä, ei kadmiumia

Emali on 100 % vapaa raskasmetalleista, täyttää eurooppalaiset standardit.

✓

CE- ja FDA-standardien mukainen

Jokainen väline on testattu ja sertifioitu elintarvikekäyttöön.

✓

Inertti emaloitu lasite

Pinta ei reagoi happamiin elintarvikkeisiin eikä vapauta mitään aineita.

✓

Ilman PFAS-yhdisteitä tai kemiallisia pinnoitteita

Emalimme on täysin mineraalipohjainen, eikä siitä aiheudu riskiä korkeissakaan lämpötiloissa.

Sertifioitu elintarvikekäyttöön

Jokainen tuote täyttää eurooppalaisen EN 1186 -standardin vaatimukset.

Kestävä sukupolvien ajan

Laadukas emaloitu valurauta kestää koko elämän – se on sijoitus, ei riski.

100 % mineraalinen emali

Ei kemiallisia aineita: Vain korkeassa lämpötilassa lasitettuja mineraaleja.

Yli 3 000 tyytyväistä asiakasta

Liity tuhansien asiakkaiden joukkoon, jotka ovat jo valinneet emaloidut valurautaiset keittiövälineemme ja nauti ruoanlaitosta joka päivä.

Korkealaatuinen valurauta

Valmistettu korkealaatuisesta emaloidusta valuraudasta, keittiövälineemme tarjoavat erinomaista kestävyyttä, tasaisen lämmönjaon ja pitkän käyttöiän – täydellinen valinta keittiöösi.

Kestävä sijoitus

Kestävät ja ajattomat keittiövälineemme on suunniteltu pitkäikäisiksi ja tukemaan sinua kaikissa resepteissäsi.

Kokkaaminen, jakaminen, perinteiden siirtäminen

Keittiövälineemme ovat mukana arjen aterioista suuriin perhejuhliin ja ystävien illallisiin.

Usein kysytyt kysymykset

Kyllä, meidän emaloidut valurautaiset keittiövälineet sopivat kaikille liesityypeille: induktio, kaasu, sähkö ja keraaminen liesi. Niitä voi käyttää myös uunissa. Tuotteille, joissa on ruostumattomasta teräksestä valmistettu nuppi kannessa, suositeltu enimmäislämpötila on 250 °C.

Kyllä, emaloitu pinta, joka peittää astiamme, tarjoaa kestävän ja helposti puhdistettavan paistoalustan, suunniteltu ilman PFAS-yhdisteitä, lyijytön ja kadmiumiton.

Emaloitu valurauta tulee lämmittää vähitellen. Esilämmitä pata, paistinpannu tai kasari noin 4–5 minuuttia keskilämmöllä, ja lisää sitten pieni määrä öljyä tai rasvaa ennen ruoan laittamista. Täyttä tehoa ei tarvitse käyttää: valurauta varaa ja jakaa lämmön erinomaisesti. Vältä myös lämmittämästä astiaa tyhjänä liian pitkään.

Anna aina välineen jäähtyä ennen puhdistusta, jotta vältät lämpöshokit. Käytä kuumaa vettä, astianpesuainetta ja ei-hankaavaa sientä. Jos jäämiä on vaikea poistaa, liota välinettä ennen varovaista puhdistusta. Käsinpesu on suositeltavaa, jotta emalin kiilto säilyy pitkään. Kuivaa reunat huolellisesti jokaisen pesun jälkeen ja suosi puu- tai silikonivälineitä naarmujen välttämiseksi.

Kyllä, emaloitu valurauta tunnetaan kestävyydestään ja erittäin pitkästä käyttöiästään. Oikein käytettynä ja säännöllisesti huollettuna emaloidut valurautaiset keittoastiamme voivat palvella sinua vuosikymmeniä, jopa koko eliniän. Se on todellinen kestävä investointi, , joka korvaa useita keittiövälineitä ja vähentää niiden jatkuvaa uusimista. Valitsemalla emaloidun valuraudan teet vastuullisemman valinnan – saat kestävän, monipuolisen ja pitkäikäisen tuotteen.

Customer Reviews

Overall rating: 5.0 / 5 from 26 reviews.

Achat fait en cadeau pour ma fille. Elle l'a ouvert le colis devant moi. Magnifique cocotte. Nous sommes toute les deux satisfaites, moi pour l'achat et elle pour son présent même si pour l'instant elle ne s'en ai pas encore servi. Ce ne serait tarder.

Cocotte ovale en fonte émaillée – Rouge Cerise

Ich habe heute in meiner neuen Cocotte(oval) das erste Mal die Rouladen gemacht und bin völlig begeistert. Ich habe mich lange nach einer Cocotte umgesehen und bin froh über meine Entscheidung. Der Deckel sitzt perfekt, die Reinigung mühelos. Ebenso muss ich den freundlichen Kontakt erwähnen, da ich die Cocette gegen einen größeren Topf eintauschen konnte. Ich freue mich schon sehr auf Eintöpfe, Brote etc. Vielen Dank!

Cocotte ovale en fonte émaillée – Blanc Vanille

Sehr schöne Cocotte, die Qualität ist wirklich hervorragend. Ich habe wie gewohnt meinen geschmorten Rinderbraten mit Gemüse zubereitet und das Fleisch war viel zarter als sonst, ein echter Genuss. Danke Mamie Cocottes !

Cocotte ovale en fonte émaillée – Blanc Vanille

I absolutely love this oval casserole! The quality is amazing and it cooks food really evenly. I’ve already used it for a roast and a stew and both turned out perfect.

Cocotte ovale en fonte émaillée – Gris Anthracite

Oransseja Mamie Cocottes -patoja lämpimässä keittiössä
LahjaMamielta

Hyvä kotiruoka alkaa tästä.Sinun keittiösi. Sinun värisi.

Tervetuloa Mamien luo

Pieni lahja alkuun.Tervetuloa Mamien luo

−5 %

ensimmäisestä tilauksestasi

Kaikista tuotteista, kun ostat vähintään 100 eurolla.

Henkilökohtainen koodisi sähköpostitse uutiskirjeen tilaamisen jälkeen.

Voimassa tilaamista seuraavan päivän klo 23.59 asti, Pariisin aikaa.

Uusille uutiskirjeen tilaajille, joilla ei ole aiempia tilauksia. Tuotteita vähintään 100 eurolla ennen alennusta, toimitus ei sisälly. Kertakäyttöinen, ei yhdistettävissä muihin alennuksiin.

Tarjouksen ehdot

Uusille uutiskirjeen tilaajille, joilla ei ole aiempia tilauksia. Tuotteita vähintään 100 eurolla ennen alennusta, toimitus ei sisälly. Kertakäyttöinen, ei yhdistettävissä muihin alennuksiin.

Voimassa tilaamista seuraavan päivän klo 23.59 asti, Pariisin aikaa.

Lähettämällä tilaan Mamie Cocottesin tarjoukset ja uutiset. Tilauksen voi perua milloin tahansa.